بسته بندی و حفظ کیفیت غذا

بسته بندی و حفظ کیفیت غذا

هنگامی که منتظر دریافت غذایی که سفارش داده‌ایم، هستیم توقع داریم غذایی با کیفیت از نظر طعم، دما و البته اهمیت بسته بندی مواد غذایی دریافت کنیم.

حفظ کیفیت نسبی غذا از لحظه سرو تا مصرف توسط مشتری از اهمیت زیادی برخوردار است و فست فودهای بزرگ در دنیا به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند و برنامه ریزی و هزینه قابل توجهی برای آن انجام می‌دهند، زیرا آنان به خوبی دریافته‌اند که این موضوع در رضایت مشتریان بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

داشتن یک پک مناسب و استاندارد غذایی‌ می‌تواند این موارد را تا حد زیادی پوشش داده و رضایت مشتری را تامین کند. به عنوان مثال؛ کاغذ پک ساندویچ یا جعبه ساندویچ باید در چاپخانه و شرایطی تولید شود که رنگ چاپی آن استاندارد باشد، در غیر این صورت ممکن است هنگام تماس غذای گرم با پک غیر استاندارد بر اثر گرمای غذا رنگ پس بدهد و ظاهر نامناسبی ایجاد کند. همچنین ساختار استاندارد این موضوع باید در نظر گرفته شود تا بخار اضافه غذا از پک خارج شده و غذا در عین حال گرم بماند. این موارد در خصوص پک ساندویچ بود، بدیهی است در خصوص پک غذاهای دیگر باید استانداردهای مخصوص به خودشان رعایت شود.

حفظ کیفیت نسبی غذا از لحظه سرو تا مصرف توسط مشتری از اهمیت زیادی برخوردار است و فست فودهای بزرگ در دنیا به این موضوع اهمیت زیادی می‌دهند و برنامه ریزی و هزینه قابل توجهی برای آن انجام می‌دهند، زیرا آنان به خوبی دریافته‌اند که این موضوع در رضایت مشتریان بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

اهمیت بسته بندی :

برای یک فست فود با نام تجاری و برند اختصاصی، دیده شدن به هر شکلی بسیار پر اهمیت می‌باشد. این دیده شدن‌ می‌تواند از طریق تابلوی رستوران در منطقه‌ای ‌شلوغ تا چاپ روی بسته ی ارسالی برای مشتری در محل زندگی یا کار او باشد.

در دنیایی که دیده شدن و مطرح بودن‌ می‌تواند موفقیت یا عدم موفقیت یک حرفه را تعیین کند این دغدغه بسیار مهمی است؛ مثلا تصویر چهره کلنل ساندرز بر روی تابلوها و بسته بندی‌های KFC در سراسر دنیا نشان از طعم واحد مرغ کنتاکی دارد. در پک فست فود‌هایی که برای هویت خود ارزش قایل هستند، نیز استاندارد‌هایی نظیر طراحی پایه‌ای ‌برای پک‌ مواد غذایی و ……را‌ می‌توان مشاهده نمود.

طراحی روی جعبه‌ها و هماهنگی بین بسته بندی های ارائه شده، باعث‌ می‌شود مشتری هماهنگی مجموعه و کیفیت بالا را احساس کند و برای آن فست فود یا رستوران در ذهن مشتریان آنان دیدگاه مثبتی ایجاد شود. به عنوان مثال در نظر بگیرید تلفنی یا آنلاین سفارش یک غذای فست فودی‌ می‌دهید. هنگام دریافت غذای خود یک پاکت فست فود با برند رستوران مذکور دریافت‌ می‌کنید که پس از بازکردن جعبه با پک مناسب غذا در بسته‌های مختلف مانند لیوان و جعبه سیب زمینی با لوگوی مخصوص که به طور دقیق و راحت در بسته جای گرفته اند، مواجه‌ می‌شوید، چه چیزی بیشتر از این‌ می‌تواند قبل از صرف غذا تصور مثبت و خوش آیندی را برای شما رقم بزند؟

فواید بسته بندی مناسب غذا :

جعبه سیب زمینی برای سرو غذا در بیرون از رستوران را در نظر بگیرید، آیا امکان سرو غذا کمتر یا بیشتر از آن وجود دارد؟

معمولا بخشی از هزینه‌های تحمیلی به یک رستوران یا فست فود هزینه‌های ناشی از عدم رعایت مقیاس‌های سرو غذاست، بدین معنا که شما به عنوان یک مدیر یک رستوران ، برای سرو مقدار مشخصی سیب زمینی مبلغ مشخصی را در نظر‌ می‌گیرید، که این مبلغ دریافتی شامل هزینه‌های تولید و حاشیه سود رستوران است. حال با در نظر گرفتن این موضوع که کارگر مربوطه باید با سرعت بالا وزن تقریبی سیب زمینی را در نظر بگیرد و در بشقاب چینی یا کنار غذاهای دیگر سیب زمینی را سرو کند، احتمالا قبول دارید که در این حالت امکان سرو بیشتر (ضرر مالی) و یا کمتر ( ناراحتی مشتری از نظر تناسب حجم) بسیار شایع است. پس راهکار چیست؟

راه حل مناسب در این مواقع استفاده از یک جعبه برای سیب زمینی است تا شما را از دغدغه کم یا زیاد بودن سیب زمینی آسوده کند. در واقع یک جعبه سیب زمینی مانند یک استاندارد عمل کرده و میزان خطا را تا حد بسیار زیادی کاهش‌ می‌دهد. مثلا جعبه غذای کباب کوبیده و برنج که جای کارد و چنگال و نوشیدنی نیز  در آن در نظر گرفته شده است، امکان خطا یا فراموش کاری برای گذاشتن قاشق و چنگال توسط کارگر مربوطه را  به حداقل‌ می‌رساند. زیرا آن کارگر میداند یک امر بدیهی را باید حتما رعایت کند و هیچ توضیحی برای توجیه فراموش کردن گذاشتن قاشق و چنگال وجود ندارد.

جعبه برای سیب زمینی، شما را از دغدغه کم یا زیاد بودن سیب زمینی آسوده می کند. در واقع یک جعبه سیب زمینی مانند یک استاندارد عمل کرده و میزان خطا را تا حد بسیار زیادی کاهش‌ می‌دهد.

بررسی کیفیت در بسته بندی غذاهای فست فود :

کیفیت بسته بندی موضوع بسیار مهمی است؛ زیرا اگر جعبه غذا کیفیت خوبی نداشته باشد، توانایی زیادی برای تحمل وزن غذا نخواهد داشت و از طرف دیگر طراحی و رنگی‌ ‌که برای تامین زیبایی بسته های غذاهای فست فود روی جعبه یا پاکت آن طراحی شده است، به خوبی نشان داده‌ نمی‌شود. بنابراین لازم است که در این خصوص کیفیت ملاک عمل قرار گیرد و صرفا هدف کسب درآمد بالا با ارائه‌ی خدمات معمولی نباشد. از طرفی اگر جعبه مورد استفاده از لحاظ زیبایی و همچنین استحکام و دوام بسیار عالی و مشتری پسند باشد، نه تنها رضایت مشتریان را به همراه خواهد داشت بلکه به نوعی به تبلیغ فست فود یا رستوران منجر‌ می‌شود.

کیفیت بسته بندی موضوع بسیار مهمی است؛ زیرا اگر جعبه غذا کیفیت خوبی نداشته باشد، توانایی زیادی برای تحمل وزن غذاها نخواهد داشت و از طرف دیگر طراحی و رنگ بندی‌ای ‌که برای تامین زیبایی بسته بندی غذاهای فست فود روی جعبه یا پاکت آن طراحی شده است، به خوبی نشان داده‌ نمی‌شود.

بسته بندی فست فود چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

استحکام در بسته بندی و داشتن ظاهر مناسب دو مولفه مهم در پک غذاهای فست فود هستند. جعبه یا پاکتی که برای بسته بندی مواد غذایی از آن استفاده‌ می‌شود، باید توانایی نگهداری وزن غذا را داشته باشد. اگر بسته یا جعبه مورد نظر استحکام و توانایی تحمل وزن غذا را نداشته باشد، باعث آسیب دیدن محتوای غذا خواهد شد و با ایجاد ظاهر ناخوشایند برای غذا به زیان مجموعه عمل خواهد کرد. داشتن ظاهر مناسب نیز می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. طراحی بسته بندی مواد غذایی باید به گونه ای باشد که خیلی شلوغ نباشد و البته اشتها برانگیز نیز باشد.

آیا بسته بندی مواد غذایی شما به اندازه کافی مناسب است ؟

بسته بندی مناسب مجموعه اقداماتی است که موجب افزایش و وفاداری مشتریان می‌شود و باعث‌ می‌شود که مشتریان هنگام انتخاب یک فست فود برای صرف غذا فست فود شما را در ذهن داشته باشند. در اینجا، برخی از راه‌هایی را که‌ می‌تواند کمک کند که بتوانید غذاهای خود را با طرح و رنگ مناسب پک کنید، بررسی‌ می‌کنیم

اهمیت بسته بندی مواد غذایی در مدیریت رستوران یا فست فود :

مدیریت یک رستوران یا فست فود برخی چالش‌ها را در پیش دارد. از قبیل استخدام نیروی مناسب تا سفارش مواد غذایی و اجرایی کردن امور و در نهایت سودآوری . علاوه بر این‌ها، بالارفتن تقاضای مصرف کنندگان نسبت به پولی که هزینه‌ می‌کنند، باعث‌ می‌شود که صاحبان رستوران‌ها و مدیران رستوران‌ها به بررسی و شناسایی راه‌های افزایش مشتریان و برآورده کردن خواسته‌های آنان بپردازند.

هنگام شنیدن کلمه “ماندگاری در حرفه”، بسیاری از صاحبان رستورانها و مدیران ممکن است در ابتدا به ارائه منویی که غذاهای کشورهای مختلف را ارائه‌ می‌دهد، فکر کنند. با این حال، یکی از مهمترین بخش‌هایی که برای ماندگاری مهم است، حفظ پایداری بسته بندی مناسبی که برای محصولات شما ارائه می شود، می باشد.

پک مناسب معمولا اولویت دوم مدیران و صاحبان مشاغل رستوران‌ها است، اما مشتریان در حال حاضر به طور فزاینده‌ای ‌به بسته بندی اهمیت‌ می‌دهند، زیرا به طور مشخص با خدماتی که دریافت‌ می‌کنند، مرتبط است و چیزی است که‌ می‌تواند بر تصمیم خرید افراد تأثیر بگذارد. اگر مشتریان بر این باور باشند که یک رستوران یا فست فود در پک کردن غذاهای خود بی مسئولیت است، ممکن است علیرغم کیفیت محصولات یا قیمت‌های عالی آنها از خریدشان صرف نظر کنند.

بنابراین، برای اطمینان از این که شما می توانید در حرفه خود پایدار بمانید موارد زیر را رعایت کنید. راهنمایی‌های زیر‌ می‌تواند به تصمیمات و فرایندهای شما کمک کند:

۱ – ردیابی مواد اولیه جعبه های مواد غذایی خود: تصمیم گیری صاحبان رستوران های سنتی معمولا اهمیتی به جنس بسته بندی مواد غذایی نمی‌دادند، زیرا معتقد بودند که قرار است دور انداخته شود. اما اخیرا مصرف کنندگان به طور فزاینده‌ای ‌تصمیمات خرید خود را بر پایه پایداری محصولات و پک های قابل بازیافت انجام می دهند. استفاده از مواد اولیه خوب در بسته بندی مواد غذایی به مصرف کنندگان این اطمینان‌ را می دهد  که این کار توسط یک منبع قانونی، قابل قبول و پایدار مدیریت‌ می‌شود. چیزی که مهم است رعایت استانداردهای زیست محیطی و بهداشتی می باشد.

۲ – انجام اقدامات لازم برای کاهش زباله‌های مواد غذایی: تلاش برای کاهش زباله‌های مواد غذایی همچنان به مسیر خود با گروه‌هایی مانند شورای دفاع از منابع طبیعی ادامه می‌دهد. تقریبا ۴۰ درصد از مواد غذایی در ایالات متحده امروز از بین‌ می‌رود. استفاده از انواع جدید بسته بندی مواد غذایی کمک‌ می‌کند غذا تازه‌تر بماند یا مصرف را برای مشتریان ساده‌تر کند و بدین طریق به کاهش تولید زباله کمک کند. بر اساس نظرسنجی اخیر Mintel، ۹۲ درصد از پاسخ دهندگان ترجیح می‌دادند از مواد غذایی بسته بندی شده‌ای استفاده کنند که مواد غذایی را تازه نگه‌ می‌دارد.

۳٫ صرف وقت کمی برای تحقیق و  توسعه  سیستم  بسته بندی مواد غذایی می‌تواند سود درازمدت را برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد. به ویژه از دیدگاه‌ درک محیط زیست، مالی و برند. مثلا مک دونالد که پیشگام سیاست‌های بسته بندی زیست محیطی است اعلام کرده که سعی در استفاده از کاغذهای بازیافتی در پک محصولات خود دارد همچنین برخی از موضوعات بحث برانگیز مانند کاغذ‌هایی که از جنگل‌های طبیعی ساخته شده اند و از قطع درختان به دست آمده اند، را حذف‌ می‌کند. اولین قدم در راستای بهبود سیاست بسته بندی مواد غذایی این است که یک سیاست بسته بندی زیست محیطی را توسعه دهیم که برخی از مسائل کلیدی مشخص را مورد توجه قرار‌ ‌دهد و با همکاری با متخصصان محیط زیست و دانشگاهیانی که‌ می‌توانند به ایجاد نقشه راه برای بسته بندی سبزتر کمک کنند، به اهداف مورد نظر دست یابیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *